Dörtyol Özel Seçkin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (BİREYSEL EĞİTİMLER )
BİREYSEL EĞİTİM

           Merkezimize kaydı yapılan öğrenci, öncelikle mesleğinde uzman öğretmenler tarafından eğitsel değerlendirmeye alınmakta, performansı ve alacağı eğitim belirlenmektedir. Ardından öğrencinin eğitim gereksinimleri belirlenmekte ve bu gereksinimler öncelik sırasına göre sıralanmaktadır. Öncelik sıralaması yapılan gereksinimlere göre yıllık amaçlar belirlenerek öğrencinin “bireyselleştirilmiş eğitim program(BEP)” hazırlanmaktadır.
           Eğitim süreci içinde öğrenci, uzman meslek elemanları tarafından 3 aylık aralıklarla değerlendirilmekte ve aile öğrencinin gelişimi konusunda bilgilendirilmektedir.
Bireysel eğitim;öğrencinin eğitim gereksinimlerine uygun olarak hazırlanmış sınıflarda uzman meslek elemanı ile birlikte birebir 45 dk içinde aldığı eğitimdir.
           Her bireysel eğitimden sonra uzman meslek elemanı veliye o seans hakkında gerekli açıklamayı yapar ve diğer seansa kadar ev ödevlendirmesinin neler olduğunu açıklar.
 
GÜNCEL HABERLER

Web Sitemiz Yayında...

MAKALELER

 * Çocuk Eğitimi ve Çocuğun Ruhsal Yönü
 * 
Engelli bir Kardeşe Sahip Olmak
 * 
Hollandaya HoŞ Geldiniz
 * 
Kitap Okuma
 * 
Matematiği Sevdirmek
 * 
Öz Bakım Becerileri
 * 
Problemli Davranışı Değiştirmek
 * 
Televizyonun Çocuğa Etkileri
 


ANKET
Otizm Hakkında Ne kadar Bilgilisiniz?
Yeteri Kadar Bilgim Var 8
Kulaktan Duyduğum Kadar 1
Fazla değil 3
Hiç Duymadım 0

BestMaster
.....::::: Online Ziyaretçi :1 | Bugün :5 | Bugün Çoğul :32 | Toplam Tekil :14761 | Toplam Çoğul:32823 | İp No :34.204.202.44 :::::.....